למי מתאים טיפול זוגי?

שום פעילות אינה מתחילה בתקווה ובציפיות עצומות כל כך, ובכל זאת מכזיבה לעיתים קרובות כל כך, כמו האהבה  [אריך פרום]

יש פער גדול מאד בין התאהבות – אותו רגש ראשוני מסעיר, ייצרי ומסנוור לבין התוצר של האהבה שהוא רווי התמודדויות קשיים ואכזבות.
האהבה היא אמנות שיש ללמוד ולפתח ממש כמו כל אמנות אחרת, היא כמו מוסיקה עריבה לאוזנינו אותה אנו רוצים לנגן אך מגלים שלא למדנו את התווים הנכונים.

ישנן דרכים שונות ללמוד "לנגן" או להתנהל בצורה הרמונית בתוך מערכת זוגית. "הניסיון מלמד שעדיפה אהבה נלמדת על פני התאהבות מסנוורת, שחולפת כעבור זמן" [עדה למפרט]

טיפול זוגי – מתאים לזוג שנקלע לקשיים שמובילים למריבות ולתחושות קשות אך עדיין רוצה להמשיך ולשמור על הקשר. בני הזוג מתחייבים למפגשים משותפים לשם ברור הקשיים והציפיות זה מזו. נשאלות שאלות נוקבות ויש ללמוד לפתוח ולפתח דרכים לשיח ולתקשורת מכבדת ואמינה. נוצרת הזדמנות לבדוק באומץ את ההתנהלות האישית בתוך הקשר. ידועה הנטייה להאשים את האחר ולהרגיש קורבן. הטיפול מאפשר לבדוק עמדות אישיות, בוחן דפוסי התנהגות ותקשורת ומאפשר התמודדות טובה יותר עם נושאים כואבים. כך מתחזק האמון בין בני הזוג ונבנה ביטחון מחודש בזוגיות.
היעד: לגלות מחדש את התשוקה ואת הסיבות להתאהבות הראשונית.

הדרכה זוגית – מיועדת לזוגות שעברו טיפול אך רוצים להמשיך ללמוד, לטפח ולחזק את הקשר הזוגי, או לזוגות שמתמודדים עם בעייה מסויימת ומוגדרת.
הדרכה זוגית מתקיימת פעם –פעמיים בחודש למשך זמן מוגדר מראש ועל פי הצורך.
היעד: לשמר ולטפח את התשוקה ואת הסיבות להתאהבות הראשונית.

יעוץ נישואין – מתאים לזוגות לפני נישואין או בתחילתם המבקשים "להתחיל ברגל ימין". חיי נישואין וזוגיות הם מסע חיים בשניים. כל אחד מבני הזוג נכנס לתוך הנישואין עם מטען של חלומות, פנטזיות ומשאלות. כל אחד רואה בעיני רוחו את תמונת הזוגיות המושלמת. המציאות בדרך כלל רחוקה מהחלומות וההתפכחות מכאיבה, מתסכלת ומעוררת מאבקים ומריבות.
האהבה היא אמנות שיש ללמוד ולטפח, זוהי שפה שיש לרכוש. לרובנו היא שפה חדשה.
כל זוג בתחילת דרכו חולם ומבקש להגיע לזקנה ושיבה טובה עם בן הזוג אך הסטטיסטיקה מוכיחה שאחד מכל שלושה זוגות לא יגשים את המסע.
היעד: כדי לא להכנס לסטטיסטיקה כדאי להשקיע באהבה!

יעוץ גירושין – אדם נפרד כמו שהוא חי – מיועד לזוגות שמרגישים שהגיעו לסוף דרכם המשותפת ורוצים לעבור תהליך פרידה וסיום בדרך נכונה ומכבדת.

תהליך פרידה וסיום קשר הוא תהליך כואב וקשה לכל אחד מבני הזוג. הוא קשה ליוזם הפרידה וקשה לנעזב. הוא קשה ומשפיע כמובן גם על ילדי הזוג ועל יתר בני המשפחה הורים, אחים וכד´. זוהי פרידה מהמשפחה שהיתה ומהחיים שחיינו עד עכשיו.

כדי שאפשר יהי להמשיך בחיים ללא משקעים, ללא אשמה מכבידה, כדי שאפשר יהיה לפתוח דף חדש עבור כל השותפים, יש לעבור תהליך פרידה וגירושין עם תמיכה והכוונה מקצועית. זהו תהליך ממוקד וקצר מועד המאפשר פרידה וסגירת מעגל.

היעד: לסגור מעגל ולהיפרד בכבוד!